Terapia

_DSC6355Terapia Manualna to zintegrowany system leczenia dolegliwości narządu ruchu, które nie mają podłoża organicznego (tj. nowotwór, złamanie, gruźlica kości), a przyczyną bólu są zaburzenia czynności narządu ruchu.

W zabiegach stosuje się bezpieczne i niezwykle skuteczne techniki ręczne oraz odruchowe. Polegają one na mobilizacjach, manipulacjach na stawach kręgosłupa i kończyn a także na oddziaływaniu na tkanki miękkie (mięśnie, powięzi, więzadła, ścięgna), za ich pośrednictwem na układ nerwowy. Dużą uwagę przykłada się do szczegółowego wywiadu, który dostarcza terapeucie ważnych informacji dotyczących drogi choroby danej osoby.

Terapia, którą posługuję się w gabinecie, postrzega człowieka jako całość. Poprzez ten sposób patrzenia terapeuta zajmuje się nie tylko chorym kolanem, czy biodrem, ale całością osobowości człowieka. Patrzy na Jego potrzeby, warunki codziennego życia i aktywność. Takie podejście pozwala nauczyć Pacjenta celowanych ćwiczeń pozwalających na przyspieszenie procesu leczenia oraz na unikanie w przyszłości ponownego pojawienia się problemu.